Obec Jilem

Oficiální stránky obce


Obecní knihovna Jilem

Otevírací doba: pátek 17:00 - 19:00

Veřejný internet: pondělí 17:00 - 21:00 a pátek 17:00 - 19:00

knihovna

Služby knihovny

Již více než rok funguje v naší knihovně půjčování knih přes počítač, tzn. veškeré knižní tituly jsou evidovány v počítači a půjčování probíhá bez složitého vypisování výpůjčních lístků. Zaevidováni jsou rovněž všichni čtenáři. Na jejich přání můžeme v rámci spolupráce s Městskou knihovnou v Jindřichově Hradci propůjčit i takzvané soubory knih – to znamená půjčit knihy z jejich knihovny. Čtenář si tak může půjčit i titul, který naše knihovna přímo nevlastní. Díky internetu je možné si požadovaný titul najít v kterékoliv knihovně v okrese a knihovnice požádá o meziknihovní výpůjčku. Nyní jsme obdrželi darem od pana Jiřího Kvardy velice zajímavé knihy, které vydal Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu a které nikdy nebyly v prodeji.

Akce

I nadále probíhají naše pravidelná středeční setkání s panem farářem Jaroslavem F. Pecharem, kde se děti z převážně nekatolických rodin seznamují s biblickými příběhy.

Zpravidla každý pátek přijdou děti do knihovny, kde společně čteme, hrajeme hry, leckdy ale ty dvě hodiny i „protančíme“ , protože chodí většina dívek a ne vždy mají touhu číst. Tak si děvčata vymýšlejí taneční sestavy.

Pro děti, které chodí pravidelně do knihovny, jsme také uspořádali exkurzi do Domu dětí v Jindřichově Hradci do pavilonu zvířat. Děti mohly kromě hadů, pavouků a hlodavců vidět i pořádného krokodýla nebo pohladit leguána. Pan Prokýšek, který má zvířátka na starosti, jim zodpověděl i otázky a řekl jim spoustu zajímavostí.

Kontaktujte nás

Naše knihovna je prezentována na webových stránkách obce a je možné napsat své připomínky či dotazy na mailovou adresu knihovny, případně na telefonní číslo paní Zlatuškové (knihovnice) +420 602 474 379.
KATEGORIE

OBECNÍ ÚŘAD

Obecní úřad
Jilem 23
378 53 Strmilov

Tel.: +420 384 490 379
Mail: obecjilem@centrum.cz
Web: www.obecjilem.cz

Pondělí: 17:00h - 19:00h

OBECNÍ ROZHLAS

KDE NÁS NAJDETE

POČASÍ

ODKAZY

 
 

©2010 Martin Pitřík | XHTML | CSS | SEO | RS OBCE 1.2 | Magazín nejen o PC